čo je Algoritmický Obchodný systém? , ako funguje a aké ma výhody?

Algoritmický obchodný systém tiež prezývaný, Algobot, Automatický obchodný systém,aos alebo robot, je plne automatický počítačový software ktorý obchoduje na finančných trhoch(najčastejšie forex), vo svojom zdrojovom kóde má naprogramovanú obchodnú stratégiu ktorú bude bez chyby obchodovať. Obchodná stratégia ktorú dané AOS bude používať musí obsahovať podmienky pre vstup,výstup s trhu + riadenie obchodnej pozície a samozrejme moneymanagment. AOS sú najčastejšie postavené na technických indikátoroch ,sviečkových patternoch a podobne . AOS podľa dlžly obchodu delíme na scalping , intraday a swingové aos , pričom scalping aos robí veľmi malé a rýchle obchody , intraday aos otvára a zatvára obchodné pozície v rámci 1 dna. Swingové AOS držia obchody niekolko dní až niekolko mesiacov

Výhody a nevýhody algoritmického obchodovania voči diskrečnému tradingu

1) Nerobí chyby
AOS sa riadí výhradne naprogramovanými podmienkami a cyklami ktoré sú definované v zdrojovom kóde daného aos , preto nerobí chyby z nepozornosti či z nedisciplíny alebo paniky ako to robí človek (trader) ktorý manuálne obchoduje.
2) Reaguje takmer okamžite
AOS dokáže do exekučnej platformy zadať príkaz v príkaz či pokyn v priebehu niekoľko málo milisekúnd zatiaľ čo diskréčnemu obchodníkovi genetika človeka nedovolí takto rýchlo reagovať.
3) Bez potreby veľa času
Samozrejme budovanie algoritmických systémov nie je jednoduchá vec ale samotná prevádzka daného systému nepotrebuje neustály dohľad na na vývoj daného finančného inštrumentu , lebo o všetko sa postará AOS plne automaticky, na človeku zostáva len kontrolovať výsledky, preto algoritmické obchodovanie je psychicky nenáročne a zostane vám oveľa viac času ktoré okrem voľných aktivít môžete investovať do budovania alebo zlepšovania ďalšieho systému
4) ľudskému mozgu sa software ešte nevyrovná
aj keď algotrading nesie veľa výhod oproti diskrečnemu obchodovaniu tak treba povedať že skúsenému full time traderovi sa software nevyrovná, hlavne čo sa týka výkonu ,stability a adaptácie obchodného systému, lebo ľudský mozog sa vie poučiť zo svojich chýb a zbiera skúsenosti ale AOS bude robiť iba to čo to neho naprogramujete .

Vlastníš dobrý Algoritmický systém ? napíš sem môžeme spolupracovať